България се класира за полуфиналите на олимпийския турнир по волейбол в Лондон.Възпитаниците на Найден Найденов разгромиха Германия с разгромна победа от 3:0 (25:20, 25:16 и 25:14) гейма.Отборната игра на Българите неостави никакъв шанс на Бундестима.Българите взеха първия гейм с 25:20. Те водеха през цялото време и в нито един момент не позволиха на съперника да се доближи опасно до тях.Частта започна с убедителното 5:0 в наша полза. Впоследствие разликата набъбна до 12:6 за България. След няколко блокади германците се върнаха в мача, но нашите незагубиха самообладание и завършиха часта с 25:20.Втората част започна подобре за германците, но още при 6:6 българите изравниха. След второто техническо прекъсване българите отново поведоха с четири точки 16:12. Втората част приключи с размазваща разлика за нашите лълове 25:16.Третия гейм германците отново поведоха но за кратко. Българите веднага изравниха и поведоха с 7:3. Нашите буквално прегазиха германския отбор и приключиха гейма с 24:14.Така България категорично надви Германия с 3:0 гейма и 25:20, 25:16 и 25:14 в отделните части.На полуфиналите "лъвовете" ще се изправят срещу тима на Русия, който по-рано в сряда се наложи с 3:0 гейма над състава на Полша.